.

.

New
YAGEO 47 Ohm ±1% 62.5 mW Моќност По Елемент Изолиран 2 Отпорник Мрежа/Низата ±200ppm/°C 0404 (1010 Метрички), Конвексни (Пакување од 10000)

YAGEO 47 Ohm ±1% 62.5 mW Моќност По Елемент Изолиран 2 Отпорник Мрежа/Низата ±200ppm/°C 0404 (1010 Метрички), Конвексни

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Категорија : - Отпорници, Отпорник Мрежи, Низи.Mfr : - YAGEO.Серија : - YC122. Пакет : - Лента и Ролна (TR).Дел Статус : - Активен. 47 Ohm ±1% 62.5 m W Моќност По Елемент Изолиран 2 Отпорник Мрежа/Низата ±200ppm/°C 0404 (1010 Метрички), Convex Product Спецификација : Категорија : - Отпорници, Отпорник Мрежи, Arrays Mfr : - YAGEOSeries : - YC122 Package : - Лента и Ролна (TR)Дел Статус : - Active Circuit Тип : - Изолирани- : - 47 Tolerance : - ±1%Број на Отпорници : - 2 Resistor Појавување Сооднос : - -Отпорник-Ratio-Лебдат : - -Број на Пиновите : - 4 Power По Елемент : - 62.5 m WTemperature Коефициент : - ±200ppm/°COperating Температура : - -55°C ~ 155°CApplications : - DDRAM, SDRAMMounting Тип : - Површина Mount Package / Случај : - 0404 (1010 Метрички), Convex Supplier Уред Пакет : - -Size / Димензија : - 0.039" L x 0.039" W (1.00 mm x 1.00 mm)Висина - Седиште (Макс) : - 0.016" (0.40 mm)10,000 : - $0.01052.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди