.

.

New
DIYmalls 3.0 3.0 инчен TFT LCD Дисплеј Модул 3.3 V Resistive Touch Screen 400x240 за Arduino УНО Р3

DIYmalls 3.0 3.0 инчен TFT LCD Дисплеј Модул 3.3 V Resistive Touch Screen 400x240 за Arduino УНО Р3

DEN 527.76

Тековен
Во продавницата

Оваа 3.0 инчен дисплеј има 2 верзија со различни возачот IC се покажува во втората слика.Тоа ќе биде предаден во случаен избор.Тоа води надвор пиновите на TFT и збег иглички теренот е 2.54 мм, па средно развој е лесно.3 инчен екран на допир е многу погодна за дигитална фото рамка, oscilloscope, функција генератор, detection систем за следење.Ако имате било каков проблем, ве молиме контактирајте со продавачот како што следи : кликнете на "DIYmalls"(може да се најде "се Продаваат од страна на DIYmalls" под Buy Now button), во нова страница, кликнете на копчето "постави прашање".

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди