.

.

New
SHANG-ЈУНИ Пилешко Инкубатор 30 Јајца Инкубатор Јајца Brooder Пилешко Целосно Автоматски Фарма Птица Quail Инкубатор Мрестилиштата Инкубатор Живина Hatcher за Кокошки, Патки, ?

SHANG-ЈУНИ Пилешко Инкубатор 30 Јајца Инкубатор Јајца Brooder Пилешко Целосно Автоматски Фарма Птица Quail Инкубатор Мрестилиштата

DEN 1728.00

Тековен
Во продавницата

1. Со двојно напојување автоматско префрлување функција : инкубатор може да биде поврзан со 12 V батерија и апарати за напојување во исто време.Во случај на електричната енергија, машината автоматски се префрла на 12 V батерија за напојување.По дојдовен повик, машината автоматски ќе се префрлат на домаќинство моќ.Еден напојување поддржува само домаќинство напојување. 2. Тоа може исто така автоматски да го јајца и да се прилагоди на големината на јајца од разни големини.На инкубаторот може автоматски да го вклучите јајца еднаш во 90 минути според големината на различни јајца, и растојанието помеѓу ролки автоматски ќе се прилагоди на големината.Тоа може да се избегне неусогласеност и оштетување на јајца од различни големини. 3. Можете да изберете целосно автоматски инкубација на владата : На инкубаторот може да incubate различни јајца, како што се кокошки, патки, гулаби, и гуски.По температура е поставен на машина, сите јајца се контролирани од страна на машината.Тоа е побезбеден и посигурен од рачна работа.Вие само треба да притиснете на автоматско инкубација копчето, а машината автоматски ќе внесете постојана температура и инкубација режим. 4. Надворешни вода прилог функција : Да се зголеми на водата волумен, вие само треба да додадете вода од надвор од инкубаторот.На инкубаторот има мали дупки, кои се премногу водоотпорен.Ако водата волумен е премногу, тоа ќе overflow.Нема потреба да се грижите за проблемот на прекумерна вода волумен. 5. На инкубаторот е опремен со јајце светлина, која е удобен и практичен : на капакот на инкубаторот, постои јајце-осветлување светилка, која е многу погодно.Само притиснете на јајце-lighting на копче и на јајце-осветлување светилка може да се користи. 6. Инкубаторот конфигурациски параметри : Моќност : ≦30 WTemperature опсег : 30℃-39.5℃Големина : 37.5cm X42cm×16cm Weight : 2.75 KG7. Поле на примена : Ова инкубаторот е погоден за домашна употреба и деца е образованието и учењето.На инкубаторот е мал и многу погоден за изведување на сите видови на птици.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди