.

.

New
FMONH Дигитален Звук Ниво Метар Преносни Звук Метар Data Logger Decibel Бучава Метар Тестер со Макс/Мин Задржете Звук Мерка 7V Батеријата Вклучени

FMONH Дигитален Звук Ниво Метар Преносни Звук Метар Data Logger Decibel Бучава Метар Тестер со Макс/Мин Задржете Звук Мерка

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Висока прецизност кондензаторот микрофон : Висока прецизност кондензаторот микрофон, нема потреба да се јавите, да може да го измери квалитетот на звукот во различни средини, брзо и точно прикажување на резултатите од тестот.Светлото дигитален дисплеј : голем екран со заднинско осветлување на екранот, лесен за употреба и мерка во темна околина.Назад заградата дизајн : инструмент назад рака заградата дизајн може да биде ставен на десктоп слободно да ги видите податоците.Заштеда на енергија и заштита на животната средина : инструмент користи две ААА батерии, издржливи.Инструмент за заштита опфаќа : повеќе заштита, капка-доказ, прашина-доказ и шок-доказ, сите круг на заштита на инструментот.параметар : Модел : TA8151 Сензор : 1/2 инчи кондензаторот микрофон Мерен опсег : 30~130d B Мерење на точност : ±1.5 d B (се однесуваат на звучен притисок стандард 94d B@1k Hz) Зачестеност одговор : 31.5 Hz~8.5 k Hz Фреквенција пондерирање карактеристики : AC/DC сигнал излез : нема Вредност задржување : Да Максимална/Минимална : Да Резолуција : 4 цифри, резолуција 0.1 d B Динамички карактеристики избор : Брзо/Бавно Светлото на екранот : Да Мерење опрема избор : нема Автоматско исклучување : по околу 10 минути Земање мостри стапка : 2times/sec LED големина : 36*33mm/1.41*1.29 во Напојување : 2*7 батерии Нето тежина : 98g (без батерија) Производ големина : 205*55*30мм/8.07*2.16*1.18 во Пакување метод : боја кутија + крпа торба Пакет листа : 1*Инструмент 2*7 батеријата 1*сертификат за сообразност 1*Пакување кутија 1*Настава.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди