.

.

New
SFRIDQ Водоотпорен LED Соларна Столб Светилки Отворено Вила Градина Светла Алуминиум Тревник Надворешноста Пол Фенер Ограда Вратата Пост Светла Тревник Пејзаж улични

SFRIDQ Водоотпорен LED Соларна Столб Светилки Отворено Вила Градина Светла Алуминиум Тревник Надворешноста Пол Фенер Ограда

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

★На оваа ретро индустриски колона светлата е направен од висок квалитет на Алуминиум и акрилни.Тоа е креативен водоотпорен дизајн, и ги комбинира голем број на занаети да се направи силен и физички. ★Кристален соларни панели : автоматско полнење во текот на денот, еколошки, ефикасно, брзо полнење, на безбеден, стабилен, трајни, и може да се користи fixedly. ★Двојна извор на светлина режим : Тоа може да биде поврзан со домаќинство електрична енергија или соларна енергија.Тој е опремен со соларни LED режим и E27 светилка носителот на владата, и извор на светлина режим да може да бидат избрани флексибилно. ★Ова старомодна ретро уличното осветлување е многу погодна како за безбедност на светлина, и тоа е погоден за надворешна градини, патеки, тераси, гаражи, courtyards, тревници, езерцето рабови, надворешните скали и други пејсажи осветлување. ★Најдобра услуга : обезбедување на Квалитетот е основен принцип.Ние сме посветени на обезбедување на висок квалитет на услуга, високо-квалитетни производи и брза испорака.Ние имаме професионална услуга за клиентите тим кој може да одговори во рок од 24 часа.Ако имате било какви прашања , ве Молиме контактирајте со нас.информација за производот : Стил : Отворено пост lamp Type : далечински управувач+Aux+моќ connection Material : алуминиумски+acrylic Size : 25*25*22cm /9.85*9.85*8.7 во 30*30*25cm /11.8*11.8*9.85 во 40*40*30cm /15.8*15.8*11.8 in Color : black Protection ниво : IP65.Моќност : 1 W-60 WVoltage : 110 V-240 VLight код тип : LEDLight боја : бела светлина/неутрална светлина/топла светлина.Соларни панели : 0-10 W.Сонце време : 8-10 (h).На животниот век на батеријата : 8000 (h).Соларен панел : Polysilicon Irradiation област : 5-25 плоштадот meters Certification : CE, CTLCE, Ro HS, FCC, ETL ОКОЛИЈА, CCC, УЛ и други сертификати.Пакет содржи : 1* Столб lamp1*далечински управувач.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди