.

.

New
Hi-Принос (32114) Супер Фосфат 0-18-0 (15 кг.)

Hi-Принос (32114) Супер Фосфат 0-18-0 (15 кг.)

DEN 782.40

Тековен
Во продавницата

Обезбедува лесно достапна форма на фосфат кој се користи од страна на растенија во текот на фотосинтеза.Ова растение раст додаток промовира поголеми повеќе убави цветови & овошје.Оваа фосфат ѓубриво може да се користи на отворено растенија за подобрување на растот.Ова растение фосфат додаток содржи 18% фосфат добиени од Супер Фосфат.Апликации стапки варираат со растителни тип и големина.Види етикета за примена на инструкциите.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди