.

.

New
GEMHUB 111.85 КТ Енергија Лабава скапоцен камен Природни Груба Аква Небото Аквамарин Заверена Неисечени Груба Аквамарин, Лекување Аквамарин Лабава Лабава скапоцен каме

GEMHUB 111.85 КТ Енергија Лабава скапоцен камен Природни Груба Аква Небото Аквамарин Заверена Неисечени Груба Аквамарин,

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Аквамарин е убава Небото сино камен со смирувачки и балансирање својства.Тоа е, исто така, birthstone за луѓето родени во месец Март.На аквамарин кристал е мислата да им помогне на wearers подобро и повеќе акција се лекува од емоционална траума преку ладење темперамента и конфликт.Нашите Стручни gemologists потврдена оваа Аквамарин кои поминаа многу квалитетна база тестови и да се добие камен заверена преку која ние сме целосно осигуран на Врвен Квалитет на скапоцен камен.Само по тоа, ние испорачуваме камења за вас, бидејќи ние, исто така, се грижи за вашите најблиски.Кристал лекување е pseudoscientific алтернатива-медицина практика која се користи semiprecious.Неверојатен подарок за Голема за двете почетниците и искусните колекционери-Покажете ја вашата љубов и грижа на вашата сакана!Доаѓаат со Сертификат за Автентичност со Целосни информации водич за чакра исцелување.Информации водич за сите кристали, чакра значења, бои, и рака знаци за да ги отворите вашите центри.Аквамарин камења се бројни поволности, освен едноставно помага да се зголеми нечија доверба.Камен боја претстава која сама по себе чувство на хармонија и радост.Тоа може да донесе својот носителите на енергија и чувство на playfulness.Она што е Исцелување Кристал Кристал исцелување е еден вид на алтернативна терапија која вклучува користење на gemstones да се донесе рамнотежа на поединецот живот и ум.На кристали се вели дека "има стабилна и непроменлива енергија шема, секој со единствена фрекфенција и енергија поле, или резонанца" што им дава посебни својства, објаснува Џуди Сала, во нејзината работа, Малку Книга на Кристали.Како резултат на тоа, "тие дејствуваат како подесување предници," помагање донесе "хармонија" до "многу нестабилен енергетско поле на човечкото тело".предности на лекување кристали предложените исцелување придобивките од кристали претежно опкружувачки области на ментална благосостојба; вклучувајќи ги чувствата на зголемување на спокојство, позитивност и фокус, како и подобрен имунитет и болка.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди