.

.

New
LIUTIAN 10X50 Широк Агол Двоглед, Отворено Преносни Микроскоп, Ниско ниво на Видливата Светлина

LIUTIAN 10X50 Широк Агол Двоглед, Отворено Преносни Микроскоп, Ниско ниво на Видливата Светлина

DEN 7293.36

Тековен
Во продавницата

Големина : 196*64*195 MM.FMC анти - рефлективен слој може да се намали рефлектира светлина во цел леќа, подобрување на светлина трансмисија, слика светлината и острината на сликата.Ноќ визија двоглед осветлување компасот е изграден во - за насока и позиција, и внатрешните rangefinder се користи директно да се пресмета оддалеченоста и големината на објектот на левата окуларот.Дури и во услови на слаба светлина( не е целосно темно), како што се мрак и зора, владетелот и компас може да обезбеди максимална осветленост на сликата.Направи вашето поле на визија за посветла, појасни и да се обезбеди јасни слики, "гледањето е верување".Ја елиминира слика jitter во високо - моќ двоглед.Можете да си замислите што ќе може лесно да уживаат во сценографијата.Боја : Црна Најдобри зголемување : 10 пати Призмата материјал : BAK4 Поле на гледање : 8° Излез ученик дијаметар : 4mm Излез ученик, на далечина : 13.5 мм може да се прилагоди за да се добие подобро гледање на далечина без очила и парична казна фокус.Бидејќи тоа може да биде лесно да се здипли, тоа може да се управува со очила.О - прстен печат обезбедува целосна водоотпорен заштита и плови во вода, па нема потреба да се грижите дали ќе падне во вода; сува азот и се печат за да се спречи магла и влага штета под различни временски услови.На трајни гумени оклопи слој е удобно да се одржи, силни и издржливи и можат да го издржат било какви услови.Производ Листа : Телескоп*1.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди