.

.

New
PACON Tru-Ray тешка категорија Изградба на Хартија, Розова, 9 x 12, за 50 Листови

PACON Tru-Ray тешка категорија Изградба на Хартија, Розова, 9 x 12, за 50 Листови

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Во тешка категорија 100% ддв-обоена сулфит хартија е совршен за секоја уметност и занаети проект.Тешка доволно да се преземат напад, виткање и виткање без пукање и нагон за чешање на окото.Супериорен исчезнат отпор за посветла, повеќе-трајни проекти. 50-пакет со Розова хартија, 9-инчен од 12-инчен листови.Киселина-слободни и рециклираат.Уметност Наставник Сакаат Tru-Ray.Во тешка категорија 100% ддв-обоена сулфит хартија е совршен за секоја уметност и занаети проект.Тешка доволно да се преземат напад, виткање и виткање без пукање и нагон за чешање на окото.Супериорен исчезнат отпор за посветла, повеќе-трајни проекти.Киселина-слободни.Во тешка категорија groundwood изградба на хартија.Малку текстура листови кои намалувања и огради рамномерно, без пукање.Одлична вредност за сите уметност и занает проекти.Светла и во согласност бои.Голема Вредност!.Лесни изградба на хартија..совршен за малку раце.Виножито од бои за буквално секој проект.Совршен за сечење, pasting, doodling, и цртање.Нека нивните имагинации се кандидира диви.Совршен за секоја уметност и занаети проект, оваа тешка категорија 100% ддв-обоена сулфит хартија има подолги и посилни влакна кои е тешко доволно да се преземат напад, виткање и виткање без пукање и нагон за чешање на окото.Неговите супериорни исчезнат-отпор држи проекти посветла и новак подолго.Овој пакет вклучува 50 листови на Пинк, 9" x 12" хартија што е киселина-слободни и рециклираат.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди