.

.

New
Wyco W878-540 1-3/4 Плоштад Главата за Конкретни Вибратор, 12-7/8 Должина

Wyco W878-540 1-3/4 Плоштад Главата за Конкретни Вибратор, 12-7/8 Должина

DEN 10310.40

Тековен
Во продавницата

1150 lbs на сила Lbs на 10,500 VPM.Карактеристики на постојано менување на вибрации на моделот.Обезбедува 22% поголема зафатнина.Нуди 20% до 50% побрзо консолидација.Е поефикасен во ниско-конзистенција на бетон од тркалезни глави.Дизајниран со појачани челик, Wyco Плоштад Главата овозможува поголема сила нивоа, поголема амплитуда, повеќе не носат, и неспоредлив сигурност.На плоштадот главата дизајн обезбедува 22% поголема зафатнина, и нуди 20%-50% побрзо консолидација. (САД), Патент Канцеларија Б) "Под контролирани лабораториски услови, Wyco Плоштад Главата Вибратор постојано слој на бетон изучува од 20-50% побрзо отколку круг главата вибратор." Извештај Бр.B8047-1, Независна Непрофитна Истражувачка Лабораторија.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди