.

.

New
Phanteks (PH-GB6900ASSRX_BK01_BP) Глечерот G6000 Strix за ASUS РОГ Strix & TUF RX 6800/6900, Никел-Позлатен, Акрилик, Алуминиум насловната Плоча, Digital-RGB, Целосна Покрие Вода Блок со Backplate - Црна

Phanteks (PH-GB6900ASSRX_BK01_BP) Глечерот G6000 Strix за ASUS РОГ Strix & TUF RX 6800/6900, Никел-Позлатен, Акрилик, Алуминиум

DEN 4799.76

Тековен
Во продавницата

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Компатибилен со ASUS РОГ Strix & TUF RX 6800/6900 графички картички.Полн со вода-блок кој ја покрива целата PCB за директно ладење. 6mm бакар база за повисоко ниво на дисипација на топлина и да го пренесе.Поголема перка површина со намален проток отпор за одличен ладење перформанси.Digital-RGB Осветлување Синхронизација со Phanteks Д-RGB производи и компатибилен плоча Addressable RGB осветлување.Phanteks' Глечерот G6000 STRIX обезбедува високи перформанси вода за ладење решение специјално дизајниран за најновите Asus РОГ Strix и TUF RX 6800/6900 картички.Дизајниран со користење премиум материјали, Глечерот G6000 STRIX карактеристики на алуминиумски маска, никел-обложено бакар база, јасно транспарентен Акрилик врвот, и VITON запечатување од Автомобилската и Воздушната Индустрија за да се обезбеди најдобри надежност и долговечност.Глечерот G6000 ASUS STRIX доаѓа со интегриран Д-RGB осветлување дека најубаво се надополнува водата блок и да ги синхронизирате со Phanteks' D-RGB додатоци и компатибилен трети лица производи.И на крај, вклучени ЦПУ машински црна елоксирани или хром позлата алуминиум backplate покрива целата должина на графичката картичка со минималистички и елегантен дизајн кој карактеристики на термички влошки да помогне за подобрување на ладење на RAM меморија и VRM на задната страна на ПХБ.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди