.

.

New
Newmind 3X Висок Ѕид Часовник Движење Механизам Долго Лопата Поправка Замена

Newmind 3X Висок Ѕид Часовник Движење Механизам Долго Лопата Поправка Замена

DEN 268.56

Тековен
Во продавницата

* Добар DIY часовник набавка : погоден за поправка, замена на скршените делови од часовникот или служат како добра рачно производство на материјал за да се направи часовник со себе. * Тема 14.5 мм ,час рака 73mm, минута рака 95mm, втора рака 123mm. * Континуирано, мазна издржам движење отстранува било темпирана бучава. * Широка примена : можете да им се овозможи да ги користат за поправка, замена или да се направи часовникот; Применливи за крос-бод, три-димензионални вез, занает часовник, frameless нерешено часовник, итн. * Материјал : Метал, Пластика.Ние продаваме производи со добар квалитет и цена.Ние придаваат големо значење на секој повратни информации од клиентите.Добредојдовте да ги собереш и да се купи во нашата продавница.Опис : - Добар DIY часовник набавка : погоден за поправка, замена на скршените делови од часовникот или служат како добра рачно производство на материјал за да се направи часовник со себе. - Континуирано, мазна издржам движење отстранува било темпирана бучава. - Нишка 14.5 мм ,час рака 73mm, минута рака 95mm, втора рака 123mm. - Широка примена : можете да им се овозможи да ги користат за поправка, замена или да се направи часовникот; Применливи за крос-бод, три-димензионални вез, занает часовник, frameless нерешено часовник, итн. - Материјал : Метал, Пластика.Спецификација : - Големина Прибл. 70x55x16mm / 2.75x2.16x0.62inch - Тема : 14.5 мм / 0.57 инчен - Час Рака : 73mm / 2.87 инчен - Минута Рака : 95mm / 3.74 инчен - Втора Рака : 123mm / 4.84 inch Package Вклучува : 1 Парче DIY Кварц Часовник Core3 Парчиња Вретено Hand1 Pieec Гума Washer1 Парче Злато Plate1 Парче Хексагонална Заптивка(3 Парчиња).

Останатите карактеристики

- Size Approx. 70x55x16mm / 2.75x2.16x0.62inch :
- Thread:
14.5mm / 0.57inch
- Hour Hand:
73mm / 2.87inch
- Minute Hand:
95mm / 3.74inch
- Second Hand:
123mm / 4.84inch
Package Includes:
1 Piece DIY Quartz Clock Core :
3 Pieces Spindle Hand :
1 Pieec Rubber Washer :
1 Piece Gold Plate :
1 Piece Hexagonal Gasket(3 Pack) :
Обновено

Слични понуди