.

.

New
Carkio Електрични Кревање Магнет 800 N Electromagnet Електромагнетниот Држи Electromagnet Лифт Магнети Лифт Држи Electromagnet Цицање Диск DC 12V 80KG 65 x 30мм

Carkio Електрични Кревање Магнет 800 N Electromagnet Електромагнетниот Држи Electromagnet Лифт Магнети Лифт Држи Electromagnet

DEN 647.76

Тековен
Во продавницата

1.Големина : 65 x 30 mm /2.55 x 1.18 инчен(Кол. *T); Конец Големина : M5 x 8; Доведе Должина : 24cm/9.5 инчен; Влезен Напон : 12 V DC; Врв Сила : 800 N/80 KG. 2.Со мал волумен, тенка дебелина, Мазна и рамна површина и силна адсорпција.Со спирала монтажа дупка, едноставно да се контролираат, безбедно и realiable. 3.ОК-1/155 лакирани жица, висока температура отпор, работна температура може да биде високо како 155 C. 4.Широко се користи во собранието линија, сортирање машина, манипулатор, експериментални опрема, медицински третман, брусење, сечење и повеќе. 5.JJDD се фокусира на обезбедување на висок квалитет на производите и прва класа на услуги по поволни цени.Ако не сте задоволни со нашите производи, можете да ги врати во рок од 90 дена.Carkio висок квалитет на Електрична Кревање Магнет : Со мал волумен, мазна и рамна површина и силна адсорпција Со спирала монтажа дупка, едноставно да се контролираат, безбедно и realiable QA-1/155 лакирани жица, висока температура отпор, работна температура може да биде високо како 155 C ве Молиме забелешка : апсорбира објект мора да се магнетни површината на adsorbed објект треба да бидат мазни и чисти контакт област треба да биде поголем од адсорпција површината на electromagnet, инаку вшмукување ќе биде намалена вистинска растојание е 0 Спецификација : Материјал : Метал Големина : 65 x 30 mm /2.55 x 1.18 инчен(Кол. *T) Доведе Должина : 24cm/9.5 инчен Вшмукување Површински Дијаметар : Φ26mm Тема Големина : M5 x 8 Влезен Напон : DC 12 V Врв Сила : 800 N Должност циклус (ED%) : 50% Електрични време : Помалку од 7 минути Пакетот Вклучува : 1 x Држи Electromagnet.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди