.

.

New
50 Пакет Недовршени Дрво Плоштадот Празно Парчиња Природни Дрвени Парчиња за Уметности & Занаети, Сликарство DIY Украси, Горење & Боење (4 Инчи)

50 Пакет Недовршени Дрво Плоштадот Празно Парчиња Природни Дрвени Парчиња за Уметности & Занаети, Сликарство DIY Украси,

DEN 359.76

Тековен
Во продавницата

Плоштадот во облик на дрво парчиња се совршен начин да го добие креативни.Пракса некои дрво за горење или да добијат некои сликам и да се подготви она што ви се допаѓа!Мазна површина обезбедува чиста празно платно за резба и боење.Дрвени парчиња се 1/8 инчи дебела, многу лесно да се работи со и unscented.Совршен за секојдневна DIY уметности & занаети и за било кој настан декорација.Претвори овие дрво занаети во корисни роденденски подарок украси, ви благодариме подарок ознаки за вино подарок кошеви, свадбен подарок тагови, па дури и булчински туш подарок идеи со додавање на twine или лента.Додаде дека посебен и внимателен декоративни допир со embellishments да комплимент теми во Есен, Божиќ, ноќта на Вештерките, и Благодарноста украси.Недовршениот круг на чиста и мазна дрво исечок плоштади направете го тоа лесно за пишување на површината пораки или за етикетирање.Погодност за брз слика, гори, боење, или маркери за било која тема и модел.Се прави совршен подарок ознака за некоја посебна прилика.Дрвени исечок квадрати секој мерење на 4" инчи низ.Секоја цел има пакет од 50 дрвени парчиња.Секоја страна е веќе мазни за погодност за лесно слика или дамки.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди