.

.

New
СП Бел-Уметност Мешајќи Гребло; 36 x 1 во. Се справи со, 3 x 6 во. Гребло (H37770-0000)

СП Бел-Уметност Мешајќи Гребло; 36 x 1 во. Се справи со, 3 x 6 во. Гребло (H37770-0000)

DEN 1724.40

Тековен
Во продавницата

Совршен за рачно мешање/агитација операции.Здрав полиетилен изградба.Станот гребло генерира ефикасно мешање.Има вграден-во откажам кука за чување алатка.Обичај гребло stirrers дојде со зајакната компоненти за густа, тешка течности или дебели pasty супстанции кои треба да се меша.Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди