.

.

New
FENXIXI Преносни Озонската Метар Детектор 0-5ppm Спектар O3, Тестер на Следење на Квалитетот на Воздухот Детектор TVOC PM2.5 Аналитичар Сензор Гас Детектор

FENXIXI Преносни Озонската Метар Детектор 0-5ppm Спектар O3, Тестер на Следење на Квалитетот на Воздухот Детектор TVOC

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

2.8" боја на течни кристали (LCD), 320x240 пиксели Корисникот прилагодливи аларм прагот за O3 да известува корисникот на покачени нивоа。.Тест варијабли, температура, влажност и Големи 1200m Ah капацитетот на литиум батерија На-табла фан да се подготви во амбиентниот воздух за повеќе точни。.во реално време резултати 5 V Микро полнење преку USB празна батерија предупредување.Овој производ е мулти-функционални квалитетот на воздухот детектор кој може да се открие вкупниот озон (O3) испарливи органски соединенија (TVOC), particulate matter Тест содржина : O3+PM2.5+TVOC+Температура+Humidity Display метод:2.8" LCD екранот, 320 x 240 пиксели Земање време:1.5 seconds Power извор:Литиум полимер батерија со 1200 m Ah капацитет за Откривање на гас : Озонската/Ozono/Ozon(O3) Откривање спектар : 0.000~5.000 ppm Detection принцип : Electrochemistry време на Одговор : Дифузија ≤15 S Дупликат вредност : ≤±2 % Резолуција : 0.001 ппм Изолација отпор : ≥20 MΩ Аларм функција : Звук(2-3 бип) Аларм акција вредност : 0.3/0.6 ppm (alarm on/off switchable)Електрохемиски sensor TFT LCD екранот -320*240 пиксели Откривање на податоци опсег : O3(0.000-5.000 ppm)може да се користи во канцеларија, затворен отворено anddetection на озонската остатоци по дезинфекција.24 часа реално време следење Напојување : Изграден во Li-батерија 2000m Ah Material : ABS со TFT Екран во Боја : Црна+Портокал Големина : 164*74*26 MMProduct тежина:500g2.8" боја на течни кристали (LCD), 320x240 пиксели Корисникот прилагодливи аларм прагот за O3 да известува корисникот на покачени нивоа。Тест варијабли, температура, влажност и Големи 1200m Ah капацитетот на литиум батерија На-табла фан да се подготви во амбиентниот воздух за повеќе точни。во реално време резултати 5 V Микро полнење преку USB празна батерија предупредување.Овој производ е мулти-функционални квалитетот на воздухот детектор кој може да се открие вкупниот озон (O3) испарливи органски соединенија (TVOC), particulate matter

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди