.

.

New
SainSmart Неонски Боја TPU, 1.75 mm Флексибилни TPU 3D Печатач со Вжарено 800g, Димензионални Точност +/- 0.05 mm, Неонски Зелена

SainSmart Неонски Боја TPU, 1.75 mm Флексибилни TPU 3D Печатач со Вжарено 800g, Димензионални Точност +/- 0.05 mm, Неонски

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Electrifying и интензивна, цврсти неонски бои внесе возбуда и инспирација во дизајни.Оживеат вашата работа со овие неонски боја filaments.Филамент Дијаметар : 1.75 mm; Брегот Цврстина : 95НА законот; Димензионални Точност +/- 0.05 mm; 0.8 kg (приближно 1.76 кг) по гајтанот; Vacuumed запечатени со desiccant; се Препорачува екструдер температура : 200 - 220°C; се Препорачува платформа температура : 40 - 60°C. Sain Smart TPU филамент е познат по својот висок квалитет и леснотија на користење, ви нудиме флексибилни и цврсти делови со конзистентност и мазна завршница.Компатибилност : Таа е компатибилна со повеќето FDM принтери на пазарот кои користат 1.75 mm филамент, вклучувајќи Creality, Prusa i3, Monoprice Maker Select & Qidi, и други Rep Rap принтери.TPU филамент е многу разноврсна и затоа е широко се користат во 3 D печатење.Со тоа, вие може да направите вашиот сопствен FPV летало делови, Playstation покрие/кожата, телефон случаи, телефонот стои, играчки и така натаму.Доследна и бавно се хранат стапка е клучот за успешна печатење со TPU.Како хигроскопна материјал, TPU апсорбира влага лесно, сушење на филамент пред печатење овозможува мазен финиш.Печатење TPU Филамент со директна вози екструдер е препорачливо, иако тоа е можно за да печатите со Bowden екструдер, тоа бара повеќе tweaking.Печатење Совети : .Доследна и бавно се хранат стапка е клучот за успешна печатење со TPU.Како хигроскопна материјал, TPU апсорбира влага лесно, сушење на филамент пред печатење овозможува мазен финиш.Печатење TPU Филамент со директна вози екструдер е препорачливо, иако тоа е можно за да печатите со Bowden екструдер, тоа бара повеќе tweaking.Прилагодувања За Печатење : .

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди