.

.

New
SainSmart Неонски Боја TPU, 1.75 mm Флексибилни TPU 3D Печатач со Вжарено 800g, Димензионални Точност +/- 0.05 mm, Kaoss Виолетова

SainSmart Неонски Боја TPU, 1.75 mm Флексибилни TPU 3D Печатач со Вжарено 800g, Димензионални Точност +/- 0.05 mm, Kaoss

DEN 618.72

Тековен
Во продавницата

Ако двата обиди не успеале, ве молиме слободно контактирајте ја нашата поддршка.75 mm филамент, вклучувајќи Creality, Prusa i3, Monoprice Maker Select & Qidi, и други Rep Rap принтери.8 mm-Брзина на Печатење : 15-30мм/s-ве Молиме не заборавајте да се исчисти екструдер млазницата пред вчитување на оваа филамент да се избегне притискање.Доследна и бавно се хранат стапка е клучот за успешна печатење со TPU.75 mm 800g x 1 Sain Smart TPU Профили (Cura & Simplyif3 D) : https : //bit.8 kg (приближно 1.Печатење TPU Филамент со директна вози екструдер е препорачливо, иако тоа е можно за да печатите со Bowden екструдер, тоа бара повеќе tweaking.ОНА што Е ВО ПАКЕТОТ Sain Smart TPU Флексибилни Филамент 1.Печатење TPU Филамент со директна вози екструдер е препорачливо, иако тоа е можно за да печатите со Bowden екструдер, тоа бара повеќе tweaking.75 mm; Брегот Цврстина : 95НА законот; Димензионални Точност +/- 0.TPU филамент е многу разноврсна и затоа е широко се користат во 3 D печатење.Оживеат вашата работа со овие неонски боја filaments.-Ако имате проблеми при печатење, ве молиме да се обиде да го забави брзина на печатење и да се прилагоди на температурата.Како хигроскопна материјал, TPU апсорбира влага лесно, сушење на филамент пред печатење овозможува мазен финиш.76 кг) по гајтанот; Vacuumed запечатени со desiccant; се Препорачува екструдер температура : 200 - 220°C; се Препорачува платформа температура : 40 - 60°C.Прилагодувања За Печатење : .СПЕЦИФИКАЦИЈА-Материјал : Претставник-Flex TPU - Vacuumed Запечатени со desiccant-Шор Цврстина : 95НА-Тежина : 800g по гајтанот-Дијаметар : 1.Доследна и бавно се хранат стапка е клучот за успешна печатење со TPU.05 mm) ПЕЧАТЕЊЕ СОВЕТИ : -При користење на TPU филамент, директно се вози екструдер се препорачува во кои може да произведуваат делови на повисок квалитет и да се избегне притискање.Како хигроскопна материјал, TPU апсорбира влага лесно, сушење на филамент пред печатење овозможува мазен финиш.ly/31ln1 TB Печатење Совети : .Со тоа, вие може да направите вашиот сопствен FPV летало делови, Playstation покрие/кожата, телефон случаи, телефонот стои, играчки и така натаму.Компатибилност : Таа е компатибилна со повеќето FDM принтери на пазарот кои користат 1. Sain Smart TPU филамент е познат по својот висок квалитет и леснотија на користење, ви нудиме флексибилни и цврсти делови со конзистентност и мазна завршница.Филамент Дијаметар : 1.На Bowden екструдер исто така, може да се постигне пристоен квалитет на печатење, но тоа бара правилно поставување и калибрација-Се препорачува екструдер температура : 195 - 230°C-се Препорачува платформа температура : 40 - 60°C-Млазницата дијаметар : 0.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди