.

.

New
Fielect Брод Рокер Switch за да се Префрлате Switch AC 125V/10A 250V/6A SPST 2 Терминал 2 Position On/Off D20 Црна 1pcs

Fielect Брод Рокер Switch за да се Префрлате Switch AC 125V/10A 250V/6A SPST 2 Терминал 2 Position On/Off D20 Црна 1pcs

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

【Параметри】- Панел големина : D20mm/0.78"; Position : 2 ; Терминали : 2 pin ; Номинална напон/Тековни : 250 V/6 A 125 V/10 A. 【Лесно да се Работи】 Брод рокер прекинувачот е лесно да се инсталира и издржливи.Со нашите строга контрола на квалитетот на системот, ние тест секој објект и уверете се во добра состојба пред да се брод. 【Широка Примена】- Оваа мини рокер прекинувачот е широко се користи за различни видови на авто , апарати за домаќинство и DIY моќ на контрола ,како што се автомобил, брод, камион ,мотоцикл pannel DIY контрола, светла, вода диспензерот, genertor, кафе тенџере, звучници,ТВ, conmutador Правосмукалка и breadboard DIY моќ контрола. 【Внимание】- Одберете ја соодветната лемење железо за да се забрза лемење.На флукс мора да бидат во соодветна сума.Кога лемење, обидете се да го прекинувачот pin надолу. 【Пакет Содржина】 1 Buc x Рокер Switch.Брод Рокер Switch За Да Се Префрлате Switch Features : 1.Тоа е добро изградени, здрав, анти-корозија и анти-киселина.2.Лесно да се инсталира во сите видови на електроника проекти, работа како замена или нов проект.Спецификации : Копчето насловот облик : Round Button боја : Black Light : Without Package Содржина : 1 Buc x Рокер Switch.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди