.

.

New
Милениум-Филтри MN-G03080 Паркер Хидраулични Филтер, Директна Осветленост, Pleated Microglass Медиуми, 20 µm Честички Задржување Големина, 435 PSI Максимален Притисок

Милениум-Филтри MN-G03080 Паркер Хидраулични Филтер, Директна Осветленост, Pleated Microglass Медиуми, 20 µm Честички Задржување

DEN 792.72

Тековен
Во продавницата

Оваа хидраулични филтер кертриџ е слободна од производствени дефекти и ги исполнува или го надминува фабричките спецификации во однос на фит форма и функционалност.Целосно компатибилен со ОЕМ опрема како што е наведено.Направен во Мичиген, САД.Слики може да биде општа претставувања на производи.Милениум-Филтри хидраулични касети се направени за да се обезбеди чувствувате заштита од честиците и контаминација што може да резултира во неефикасност, престој, и прекумерни трошоци за поправка.Соодветна течност чистота нивоа се критични за компоненти на хидраулична течност поток.Видови на филтрација медиумите кои се користат зависат од апликацијата.Милениум Филтри се користат микро стакло медиуми, од не ' рѓосувачки челик мрежа, или на хартија за медиумите.Micron рејтингот опсег од 250 microns надолу за да 1 micron.Овие хидраулични касети се од суштинско значење за проширување на компонента lifecycles и намалување на оперативните трошоци.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди