.

.

New
Ziayai LED Вдлабнати Retrofit вградна светилка 4inch Вдлабнати LED вградна светилка 5W Таванот Светлина Заштеда на Енергија Едноставна Retrofit Инсталација на Анти-Отсјај Комплет ?

Ziayai LED Вдлабнати Retrofit вградна светилка 4inch Вдлабнати LED вградна светилка 5W Таванот Светлина Заштеда на Енергија

DEN 336.00

Тековен
Во продавницата

Висок квалитет на метал и акрил абажур со високо пренос на облоги, Подобро светлина ефикасност и долг живот.Старт време е помалку од 1 секунда, нема долго загревање период,тивко работи, без бучава.LED панелот вдлабнати downlight се на крајот на алуминиумска рамка, со подобар дисипација на топлина.Едноставна и модерна форма го прави овој преклопен LED светлото на рефлекторите погоден за области како што се дневна соба, спална соба, трпезарија, aisle, продавница, мансарда, stairwell, итн.Секој производ е спакуван и испраќаат по стареење тест.Ако наидат на проблеми, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку .Ние ќе ви одговори што во временски рок од 24 часа.Ве молиме кликнете на Ziayai да најдете повеќе стилови.Широк спектар на апликации : дома, хотел, канцеларија, компанија, пазар, продавница, супермаркет, итн.Карактеристики : внатрешна, лесна инсталација, супер-светли, око пријателски, долг животен век, доволно енергија.Спецификација на производот : 5 W : Дијаметар : 103mm; Ударна дупка големина : 70-90mm Item тип : Таванот надолу светилка/ Downlights/ spotlights Material : Алуминиум легура + пламен retardant PCColor : Бела светлина, Топла светлина, Неутрални light Color температура : Топло бела (3000 K) , Кул бело (6000 K)Стил : Modern Beam агол (°) : 60 Voltage : 110-240 volts 50-60 Hz Specific Користи : Внатрешна употреба only Light на Ветер : Светло down Power и Plug Опис : corded-electric Type на Сијалицата : LEDArea Осветлување Класификација : IP44 Bulb Карактеристики : Не Dimmable Colour Рендерирање Индекс (CRI) : 80+Просечен Живот : 30000 hours Operating температура : -20 до 55 ° CThe пакетот вклучува : 1 * вградна светилка и Вклучени Компоненти.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди