.

.

New
Алпска KTA-200M Моно Засилувач

Алпска KTA-200M Моно Засилувач

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Класа-D (цифрен) засилувач со Алпска Динамичен Врв Моќ (DPP) технологија.RMS моќност по канал во 2 ohms, 14.4 V (≤1%THD+N) : 1x 200 W.RMS моќност по канал во 4 ohms, 14.4 V (≤1%THD+N) : 1x 200 W.Crossover мрежа : прилагодлив ниско-pass филтер (LPF).Мал простор потребен за лесна инсталација во 2-ДИН слот.На KTA-200 M е многу компактен моно засилувач, која е главно наменета за напојување преку i LX-W650 BT.Тоа исто така може да се користи независно во универзал инсталација.Со Алпска Динамичен Врв Моќ (DPP) технологија, KTA-200 M може да произведе 400 w за добра subwoofer перформанси.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди