.

.

New
Малку Народни Визуелни Чувствува Забава Фланелен боксери Одбор/Playboard со Чување, Зелена

Малку Народни Визуелни Чувствува Забава Фланелен боксери Одбор/Playboard со Чување, Зелена

DEN 334.80

Тековен
Во продавницата

МОНТИРАНИ ОДБОР - Пакетот вклучува 13" x 15" се Чувствува Игра Табла и носење.Оваа flannelboard е рачно изработени во САД на лесни, засилен картон поддршка.КОРИСНИ ПАРЧЕ - Карактеристики Сина фланелен боксери површина, совршен за да се користат со storyboard предмети.Оваа основа може да се користи како позадина за едукативни приказни или рими.НАПРАВЕТЕ го ТОА САМИ - Со оваа солидна чувствува playboard, можете да создадете ваша сопствена сцена со нашите достапни се чувствува личности во вашиот дом, училиште или канцеларија (се продава одделно).ИЗДРЖЛИВИ - Направени од издржлив и здрав материјал, ова фланелен боксери одбор ќе трае долго време.Одличен за детска 3-11 години.ЗАБАВНО УЧЕЊЕ - Овој одбор е одличен за децата да си играат креативно користење на нивната имагинација.Вашата имагинација е на граница со овој фланелен боксери одбор од Малку Народни Визуелниот.Рачно изработени врз лесни, засилен картонска подлога, ова flannelboard може да се користи за само за ништо.Можете да користете го ова за да создадете ваша сопствена сцена или позадина за вашиот едукативни приказни или рими.Исто така, ова е одлична алатка за наставниците поради тоа што е забавен и креативен начин за да се научи дека ќе го задржи деца заинтересирани.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди