.

.

New
MelodySusie 30000 вртежи во минута Професионални Помине Вежба-Скарлет, со Голема Брзина, Ниска Топлина, Ниско ниво на Бучава, Ниски Вибрации, Преносни Електрични Efile Вежба з

MelodySusie 30000 вртежи во минута Професионални Помине Вежба-Скарлет, со Голема Брзина, Ниска Топлина, Ниско ниво на Бучава,

DEN 1679.76

Тековен
Во продавницата

* Кога се прилагодува на handpiece, ве молиме да ги усогласат со " ↓ "на handpiece конектор и" ↓ " на Handpiece џек правилно.Ставки Вклучени : . 15,000-25,000 ВРТЕЖИ во минута : ви Овозможува да го користите за на доградба на акрилни нокти и природни нокти.6 A (НИ Приклучок).Екслузивно Изглед Дизајн : Тоа доаѓа со компактни мали контролер и handpiece се вклопува во центарот на вежба.Брзината контрола knob се залага за ВРТЕЖИ во минута, која е разумна и точни.Не се прилагоди на највисоката брзина на сите одеднаш да се спречи неправилното работење од повреда на вашите нокти. Ве молиме не користете алкохол или лак на смена за да ги избрише логото на ноктите вежба.Melody Susie Скарлет Помине Вежба Датотека доаѓа со една нога на возилото во 30000 ВРТЕЖИ во минута со што ви овозможува да ја "донесе вашиот салон за убавина дома" и да го направите вашиот сопствен маникир како про.Влезниот напон спектар : 100-240 V/50-60 Hz 0.Ве молиме полека се прилагоди од мала брзина на поголема брзина дека ви се допаѓа кога ќе го користат тоа. 0-15,000 ВРТЕЖИ во минута : ви Овозможува да се користи на природни нокти.0 Моќ : 24 W Димензија : 4.Излезен напон : 24.(не повеќе од 20 минути на континуирана употреба секој пат се препорачува).Малку носители на него нека можете да имаат вашите омилени парчиња во право, таму во својата погодност.ТОПЛО СОВЕТИ : .Кога ќе почувствувате дека ноктите вежба е прегрее, ве молиме престане да го користи веднаш и се чека на топлина за да прахосвам пред да го користите повторно.Кога не ви чекор на него, handpiece ќе ја ротирате.Моќен и Леснотијата на користење : Висока-брзина, ниски вибрации, ниско ниво на бучава и непречено функционирање со променлива контрола на брзината (0-30,000 ВРТЕЖИ во минута ). (работи со сите видови на 3/32" месо тело битови) доаѓа со пресврти заклучување систем кој ви овозможува лесно да ги промените малку. Ве молиме не користете го телефонот кога поврзување на жици, влегле и не ги допирајте приклучок со влажна рака за да се спречи електрични истекување и шок или пожар.Кога ќе чекор на педалот, на handpiece ќе престане да се врти.Подножјето на Возилото и Две Ротација на Ветер : "Рака" на владата и "Нога" на чекање за вас да се избере и подобро да одговара на вашите барања.Заштеда на простор на вашиот монитор.Нема потреба да се грижите за тоа трчање надвор од власта во средината на нокти.Добиете еден Отсега, Не се сите вашите нокти работа.Висока-брзина на мотор неизбежно ќе се генерираат топлина, па ве молиме да не го користите ноктите вежба за премногу долго секое време.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди