.

.

New
ITNRSIIET Ергономски Глушец Подлога со Гел врвката за на Одмор Поддршка, Останете Позитивни Работат Напорно и да се Случи Стрелка Печати Инспиративни Цитат Симпатична

ITNRSIIET Ергономски Глушец Подлога со Гел врвката за на Одмор Поддршка, Останете Позитивни Работат Напорно и да се Случи

DEN 227.52

Тековен
Во продавницата

【ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН и ВРВЕН КОМФОР】мека враќа меморијата гел-исполнет перница држи рака во природна позиција, обезбедување на максимална удобност за канцеларија или домашна употреба.Тоа го намалува зглоб иритација и зглобот болка.Држи твојата рака во неутрална позиција за ергономски удобност.Дизајниран да помогне да се намали притисокот за максимална удобност и долго време се користи.На mouse pad мерки во средна големина, совршен за употреба, без преземање на канцелариски простор. 【МАЗНА LYCRA ПОКРИВАЊЕ】Специјален третман со 240°F висок притисок во комората, Премиум-текстура како и високо-квалитетни Lycra крпа супер мазна површина овозможува повеќе точни глувчето за движење за да се обезбеди помазна глувчето за контрола и неверојатна точност.Непречено Lycra покривање подобрува следење на движењата и создава во согласност плови.Тоа им овозможува на курсорот да се движат брзо, без стабилност или да предизвика болка или замор во вашата рака. 【НЕ се ЛИЗГА СТП БАЗА & ЖИВОТНАТА средина】Изработени од еколошки материјали со ROHS Сертификат за да се осигура безбедноста.Mouse pad е на животната средина, не-токсични, без мирис и безбедно да се користи.На мека не-пропадна СТП база костец десктоп цврсто.спречување на лизгање за да ви понуди постабилна работа и на која може слободно да се движите глувчето без прекин.Тоа никогаш не ќе се движат од вашиот десктоп додека не излупете го. 【ОДЛИЧНА ФОРМА И ГОЛЕМИНА】Мерка 8.7 x 7.2 x 0.7 инчи ( 220 mm x 180 mm x 18 mm) 5.6 оз(160g)Одлична текстура.Дизајниран со оптимална форма и големина.Можете да се движите глувчето околу лесно и подлога форми добро.Покрај тоа, зајакнати рабови се спречи деформација и да го оштети долго време се користи.Совршена големина за работа и за игра.Одличен подарок идеја за девојки, соработници, Мајки, Роденден, Назад на Училиште, Денот на Вљубените, Ден Велигден, Ден на Мајката, Денот на Трудот, ноќта на Вештерките, Денот на Благодарноста и Божиќ. 【ПЕРАТ DESIGIN И ЗГАСНАТ СПРЕЧИ】 Оваа глувчето мат е направен од која има голема заклучување-ефект на боја.Течни дамки и од напред и од назад, може да се мијат со вода за континуирана употреба.И тоа нема да избледи со повтори чистење.На располагање за сите видови на глувчето, ЛАСЕРСКИ & OPTICAL.Идеална големина за секојдневна употреба.Се прилагодат на сите површини.Боја : Инспиративни Цитати.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди