.

.

New
Плевел Оклоп Про 30,Земјата Покрие Пејзаж Ткаенина (12' x 300')

Плевел Оклоп Про 30,Земјата Покрие Пејзаж Ткаенина (12' x 300')

DEN 5759.76

Тековен
Во продавницата

Професионална одделение 3oz ткаени пејзаж ткаенина со супериорен затегнувачка, солза и пункција сила.Лесно да се инсталира.Ја спречува плевели без хемикалии.Им овозможува на воздух, вода и хранливи материи за да се навлезе во почвата и корените на растенијата.Conserves влага.Еколошки безбедно и хемиски слободни.Висок УВ рејтинг им овозможува на клиентите да се остави изложени.Висок пункција рејтинг им овозможува на клиентите да бидат покриени со прекривка, чакал или големи карпи без да се оштети.Подеднакво распоредени линии овозможува лесно поврзување. 3' x 50' покрива 150 квадратни метри. 3' x 100' опфаќа 300 квадратни метри. 3' x 300' опфаќа 900 квадратни метри. 4' x 300' опфаќа 1200 квадратни метри.Инструкции : 1. Unroll Плевел Оклоп Пејзаж Ткаенина низ кревети, околу постојните постројки или преку садење нови области. 2. Намалување на "X" над секое растение област со ножици или алатка нож. 3. Се тркалаат назад триаголен цепнатинки, и нежно да навивам ткаенина назад околу фабриката матични да се покрие земјата правилно. 4. Маска со над 2"-3" на прекривка или камен да се зацврсти и заштита на ткаенина.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди