.

.

New
Lunati 10120704LK Вуду 233/241 Хидраулични Рамен Cam/Lifter Комплет за 262-400 Chevrolet Мал Блок

Lunati 10120704LK Вуду 233/241 Хидраулични Рамен Cam/Lifter Комплет за 262-400 Chevrolet Мал Блок

DEN 5442.72

Тековен
Во продавницата

Топла уличните камери, сака 2800 конвертор, hi-пораст тип двојна авион доза со 750 CFM хидрати, насловите, 10 : 1 компресија и 3.73 брзини.Сака до 200 КС азотен. 2200-6400 ВРТЕЖИ во минута работен Опсег. 233/241 Времетраење на .050". 110 Степен Лобус Поделба Агол. 0.504"/0.525" Вентил Лифт.Lunati Камери и Lifter Колекции вклучуваат camshaft, збир на lifters, инструкции и собранието лубрикант.Повеќе Моќ, Каде Што Работи - Lunati е Вуду камери испорача повеќе површина под кривата од било кој друг camshaft серија.Нема Компромиси - Lunati е Вуду серија обезбедува повеќе гас одговор, побрзо забрзување, повеќе вакуум и поголема ефикасност.Овие фактори, во комбинација со максимална коњски сили и вртежен момент, направи Вуду camshafts совршен избор за широк спектар на високи перформанси апликации.Одговара на Chevrolet 262, 265, 302, 305, 327, 350, 383 и 400 Мали Блок Мотори првично се опремени со рамни tappet camshafts.Произведено во САД.Топла уличните камери, сака 2800 конвертор, hi-пораст тип двојна авион доза со 750 CFM хидрати, насловите, 10 : 1 компресија и 3.73 брзини.Сака до 200 КС азотен.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди