.

.

New
VIMVIP [Надгради] 4 Парови Делат Заеднички Мини видео надзор BNC HD-CVI/TVI/AHD Пасивни Видео Balun Transceiver

VIMVIP [Надгради] 4 Парови Делат Заеднички Мини видео надзор BNC HD-CVI/TVI/AHD Пасивни Видео Balun Transceiver

DEN 383.76

Тековен
Во продавницата

【"Prees Одговара" Терминал Блокови】 : Наместо на завртка инсталација на UPT терминал блокови, оваа надградена VIMVIP Мини HD видео надзор Преку Извртени Видео Balun Transceiver усвои најновиот "Prees Одговара" завртка бесплатна инсталација метод, лесно да го инсталирате и да го зачувате вашето време го прави инсталација работа поудобно!. 【Иновативни Сплит Поврзувани Дизајн】 : Постојат 6 мали дупки и bulgy точки поставени на спротивни страни на видео balun овозможи да ги комбинирате заедно и да се направи уредни линија, така што тие се повеќе податлив ако има повеќе од едно видео balun се користи. 【Безбедност & Погодност】 : Добија сертификат од FCC, CE, и ROHS.Вграден-во минливи сузбивање заштита, трае повеќе од 10000 часа/417 дена.Покрај тоа, спецификација која има детални чекорите за инсталација направи процесија на инсталација едноставен и лесен беше спроведен. 【Широко Апликација】 : Поддршка за сите HD-CVI, HD-TVI, HD-AHD, NTSC,PAL и SECAM видео формати. 60 Db крстот зборува и бучава имунитет.Притисни-терминал канал пасивни HD transceiver, BNC машки овозможува конекција директно да TVI/CVI/AHD или камера систем,злато позлатен BNC подобар пренос на квалитетот на долго растојание HD предавател.Нема моќ задолжителни!. 【Она што ќе Добиете за】 : 4 Пар VIMVIP [Надгради] Мини HD видео надзор Преку Извртени HD-CVI/TVI/AHD Пасивни Видео Balun Transceiver BNC Кабел Завртка Слободни UTP Терминал Connecter+Инсталација Спецификација+1 Година по мерка на Гаранциска Услуга.VIMVIP [Надгради] 4 Пара Мини видео надзор BNC HD-CVI/TVI/AHD Пасивни Видео Balun Transceiver користи Иновативни Сплит Поврзувани Дизајн и Завртка Слободни UTP Терминал Connecter, на најновата генерација видео balun за вас!Карактеристики : Компатибилен со сите HD-CVI, HD-TVI, HD-AHD До 450m за 720 P CVI Камери До 250m за 1080 P CVI Камери До 250m за 720 P/1080p TVI Камери До 350m за 720 P AHD камера NTSC, PAL и SECAM видео формати Нема моќ бара 60d B крстот зборува и бучава имунитет.Компактна големина и лесна инсталација Изградена-во минливи сузбивање заштита Иновативни combinable дизајн Технички Спецификации Фреквенција одговор : DC до 60 Mhz Слабеењето : 0.5 d B тип CMRR : 60d B Пренапонска заштита : 4 KV ESD : 8 KV Конектори : BNC Машки и "Прес-Fit" терминал блокови Отпорност : BNC : 75ohms Терминал : 100ohms Работна Температура : -10°C до +70°C, Температура на Чување : -30°C до + 70°C Влажност : 0 95% Димензија : 39mm * 17mm * 19mm (со исклучок на конектори) Материјал : ABS Пластика Пакет Вклучуваат : 1x 4 Пар VIMVIP [Надгради] Мини HD видео надзор Преку Извртени HD-CVI/TVI/AHD Пасивни Видео Balun.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди