.

.

New
Siemens 3RV1042-4LB10 Motor Starter Заштитник, Завртка Конекција, 3RV104 Големината на Рамката, 70-90 FLA Прилагодување Опсег, 1170A Моментален Краток Спој Ослободување, 65 УЛ Краток Спој Крш

Siemens 3RV1042-4LB10 Motor Starter Заштитник, Завртка Конекција, 3RV104 Големината на Рамката, 70-90 FLA Прилагодување

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА ротари се справи со lockout и видливи патување индикација.Вредноста dial за поставување на мотор FLA.Class 20 преоптоварување патување карактеристики.Краток спој патување во 12 пати повеќе од максимално поставување на FLA прилагодување dial.Краток спој струја оценка : .На 3 RV103 и 3 RV104 МСП е може да се користи како Вид E selfprotected прирачник комбинација почеток на UL508 (3 RV104 бара дополнителен терминал блок) или како компоненти во Група Инсталација на NEC 430-53(В) да се претвори мотори и исклучување. (Забелешка : 3 RV104 бара линија страна адаптер 3 RT1946 - 4 GA07 да се исполнат Тип Д) Секој уред има вграден-во грејач елементи кои обезбедуваат заштита од преоптоварување и магнетни патување елементи за заштита на моторот.Кога 3 RV се користи како компонента во Групата на Инсталацијата, повеќе МСП можат да бидат инсталирани под еден коло прекинувач за да ги заштити своите сопствени моторни.На контактор може да се монтира на МСП да се обезбеди далечински управувана стартер.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди