.

.

New
Toolocity SCB0300D 3-Инчен Чудовиште Суво/Влажно Дијамант Гранит/Бетон Core Вежба Битови/Дупка Пили

Toolocity SCB0300D 3-Инчен Чудовиште Суво/Влажно Дијамант Гранит/Бетон Core Вежба Битови/Дупка Пили

DEN 1725.60

Тековен
Во продавницата

Дизајниран за дупчење гранит и бетон. 5/8" нишка одговара на полирачите/ брусилки.Траен за голем број на дупки во зависност од материјали.користете влажна или сува.recomended брзина 3000 - 6000 ВРТЕЖИ во минута. 3" Чудовиште Суво/влажно Дијамант Гранит/ Бетон Core Вежба Битови/ Дупка Пили.СУВА Дијамант Основни Делови - Чудовиште Бренд се дизајнирани да ги задоволат барањата на се повеќе и повеќе основни дупчење апликации право на работа сајтови.Овие високо квалитетни дијамант основни делови може да се користи и суво и влажно на гранит и бетон countertops.Тие може да се користи за да се вежба порцелански плочки многу ефикасно, ако работ chipping не е голема загриженост.Максимална брзина на битови се 4500 ВРТЕЖИ во минута.Користи водата да се олади малку е високо препорачуваме да ги прошират своите животи.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди