.

.

New
Од клучно значење X6 1TB Преносни SSD – До 540MB/s – USB 3.2 – Надворешни Цврста Состојба Диск, USB-C - CT1000X6SSD9

Од клучно значење X6 1TB Преносни SSD – До 540MB/s – USB 3.2 – Надворешни Цврста Состојба Диск, USB-C - CT1000X6SSD9

DEN 3118.80

Тековен
Во продавницата

ОГРОМЕН КАПАЦИТЕТ : До 4 TB, капацитет на складирање - доволно за до 20.000 фотографии, 100 часа на видео, 6,000 песни, или 400 GB на документи со простор за резервна.БРЗ : Прочитајте брзина до 540 MB/s – тоа е 3.8 x побрзо отколку повеќето хард дискови.МАЛ, ЛЕСЕН : се Вклопува меѓу врвовите на вашите прсти и тежи помалку од вашиот автомобил копчиња.ШИРОК КОМПАТИБИЛНОСТ : Работи со КОМПЈУТЕР, Mac, Андроид, i Pad Pro8 (PS4, Xbox Една, и USB-компјутер бараат USB-A адаптерот е достапен одделно).СИГУРЕН И ИЗДРЖЛИВ : Поддржани од страна на Micron, еден од најголемите производители на флеш складирање во светот.Капацитет : 1 TB | Стил : X6 USB-C Преносни SSD Колку може да носи меѓу врвовите на вашите прсти?Со Клучната X6 Преносни SSD, одговорот е : многу!Дали сте симнување видеа за офлајн патување, организирање семејни фотографии, соработува со учениците, или наслов исклучување на голема авантура, Клучната X6 е прифатлива, и е подготвен да оди секаде каде што ќе се направи.Со брзина до 5.6 x faster2 од повеќето традиционални HDDs, Клучната X6 ви овозможува да се вчита и трансфер на фајлови брзо и да се вратам на вашиот ден.Кажете збогум на забави, кревка хард дискови и долги оптоварување пати засекогаш.До 4 TB capacity1, однесете на вашиот дигитален живот со тебе.Голем фото библиотеки, датотеки, како игри, и филм колекции може да сега сите се вклопи во вашиот џеб.На помалку од 40 грама, од Клучно значење X6 тежи помалку од вашиот автомобил копчиња.Клучни X6 е тестиран за да се издржат 6.5-нога drop3, и не е шок, вибрации, и екстремни температура отпорни — заштита на вашите важни датотеки, каде и да одите.На X6 преносни SSD е уред за складирање што функционира со повеќето сè* : PC, Mac, PS4, Xbox Еден, Android уреди, и more⁵.USB-C подготвени директно надвор од кутијата. (*USB-ЕДЕН адаптер достапни одделно.).

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди