.

.

New
118 инчи Расклопна Туш Поздравниот Guard за да го Задржи Водата во Туш, Када Вода Чувари, Потоне Вода Бариера да Престане да Капе, Силициум Лепило Работ Лента за да се По?

118 инчи Расклопна Туш Поздравниот Guard за да го Задржи Водата во Туш, Када Вода Чувари, Потоне Вода Бариера да Престане

DEN 455.76

Тековен
Во продавницата

Не, бетон или било нерамна груба површина не е препорачливо.Можете да ги користите за непречено мермер countertop, плочки на подот, стаклени врати, пластични површини, мазна дрвени биро, прозорецот итн.ТУШ ВОДА GUARD - Супер меки bendable силиконска гума, лесно да го исечете за да големини со мал нож.79" отвори простор за да се избегне вода добивање заробена помеѓу кадата и ѕидови, или countertop и ѕидови, кабинети и ѕидови итн.CAULK ГОЛЕМИ ЈАЗОВИ - Покрие max 0.Широко се применуваат во RV туш кабина, frameless туш врата, бања и сл.Често tripped од страна на традиционалните тешко туш вода стражарите кои не се пријателски за хендикепирани деца.Не, неговите добри во задржување на вода drips, но нема да апсорбираат вода како Вода Потоп Браната Кеси.Силна само-лепило филм, лесен за инсталација и нема да ја напушти лепак на кујната острови, countertops или подови.Оваа силикон вода бариера ленти се самолепливи, но ако сакате тоа да се држи долго време, професионално caulk е мора или тоа нема да се држи долго!.Расклопна поздравниот guard дизајн се сретна АДА туш браната апликација.Уморни од бришејќи преполн вода и течности.Користете соодветна сила кога крцкањето лепак да се направи работат побавно, со повисок квалитет.Ова може да се користи на конкретни?.Капе кујнски мијалник контра блузи дамка шкафот и подови.47" / 12mm високи, 0.COUNTERTOP ВОДА ЗАДРЖУВАЊЕ на ЛЕНТА - Дизајниран за рамен шалтери за да се одржи назад вода од потопуваат или деца јавните вода при користење потоне, заштита на дрвени украси, cabnites, подови од вода успеваат и да предизвика голема штета.Тоа ќе се држи?Колку долго може да трае?.Оваа силикон вода бариера ленти се самолепливи, но ако сакате тоа да се држи долго време, професионално caulk е мора или тоа нема да се држи долго!.Силиконски caulk е мора во водена средина за издржливост.Не, неговите добри во задржување на вода drips, но нема да апсорбираат вода како Вода Потоп Браната Кеси.Се користи како вода бариера за да се заштитат тротоарите од протекување вода.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА - Солза-отпорни на горниот слој и флексибилни, вулгарен долен слој дека фоките се тесни за да се мазни површини, само лупам и стап.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди