.

.

New
Нова Свиња Hazmat Мат Подлога, 14 oz Absorbency По Подлога, Апсорбира Опасни Хемикалии - Киселини, Бази & Unknowns, Лесни, 20 x 15, Розова (200 Влошки), MAT302

Нова Свиња Hazmat Мат Подлога, 14 oz Absorbency По Подлога, Апсорбира Опасни Хемикалии - Киселини, Бази & Unknowns, Лесни,

DEN 2496.00

Тековен
Во продавницата

Ја апсорбира најширокиот спектар на киселини, бази и непознати течности, дури и за оние со високи концентрации како што 98% сулфурна киселина и 30 проценти натриум хидроксид.Хемиски отпорни на мат нема да се деградира или да предизвикаат опасна реакција при контакт со корозивни spills.Осум слоеви на 100 проценти полипропилен се термички да се постават за да направите Свиња мат најсилните мат на пазарот; нема да рипувате, солза или кавгата дури и кога заситени.Ексклузивно dimple шема брзини wicking на течност низ мат за побрзо, полесно расчистување.Многу абсорбента, фино влакно изградба нема да го остави зад себе течности или влакна остатоци.Големина : 200-Пакет.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди