.

.

New
JOIOT Мини Преносни SSD 250GB Надворешни Цврста Состојба Диск - До 540MB/s, USB 3.1 Генералот 2 Ултра-Тенок Надворешни SSD, Сина

JOIOT Мини Преносни SSD 250GB Надворешни Цврста Состојба Диск - До 540MB/s, USB 3.1 Генералот 2 Ултра-Тенок Надворешни

DEN 959.76

Тековен
Во продавницата

▲Брзината на трансфер - Читање и пишување брзина може соодветно достигне до 540 MB/s и 500 MB/s, кој ви овозможува да ја премотате назад до огромни количества на податоци за SSD или читање на податоци од него.Брзината на трансфер на податоци може да се разликуваат во зависност од корисникот персонален КОМПЈУТЕР животната средина и типовите на податоци кои се пренесуваат. ▲Мини Дизајн метал-направени дизајн го прави тоа повеќе цврсти и издржливи, и карактеристики брзо топлина дисипација. ▲ Одлични Перформанси - SSD карактеристики ултра-брз, стабилен и безбеден трансфер на податоци, водоотпорен, shockproof, отпорни на абење; и тоа е повеќе одлични перформанси отколку заеднички мобилни цврста состојба диск, совршен за фотографи, гејмер, видео уредник и музички продуценти. ▲Силна Компатибилност - надворешниот SSD е компатибилен со Windows, Mac OS и Android системи, и ги поддржува сите видови на КОМПЈУТЕР со USB порта, и најновите лап-топ компјутери и паметни телефони со Тип-В порта. ▲Она што Ќе Добиете - 1 * Мини SSD, 1 * Type-за да го Тип-C Адаптер, 1* Type-за да го Тип-C Кабелот за Податоци и 12 месеци Гаранција.Читај/пишувај Брзина може соодветно достигне до 540 MB/s и 500 MB/s.Со големина на 2.67x1.47x0.28inch и мерење 1.06 оз.Метал-направени обвивка, го прави повеќе цврсти и издржливи.Водоотпорен, shockproof и отпорни на абење.Ги поддржува сите Компјутери со USB порт и најнови лаптопи и паметни телефони со Тип-В порта.Компатибилен со повеќе системи.Читај/пишувај Брзина може соодветно достигне до 540 MB/s и 500 MB/s.Со големина на 2.67x1.47x0.28inch и мерење 1.06 оз.Метал-направени обвивка, го прави повеќе цврсти и издржливи.Водоотпорен, shockproof и отпорни на абење.Ги поддржува сите Компјутери со USB порт и најнови лаптопи и паметни телефони со Тип-В порта.Компатибилен со повеќе системи.СОВЕТ : за Секој уред за складирање има резервирано меморија за форматирање и други функции.Актуелниот капацитет е околу 93% од етикетирани капацитет.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди