.

.

New
Домаќинство Храна Отпад Процесор & Кујна Ѓубре Располагање Дробилката 110V

Домаќинство Храна Отпад Процесор & Кујна Ѓубре Располагање Дробилката 110V

DEN 2831.76

Тековен
Во продавницата

Храна отпад одлагач е суштински кујнски апарат за модерните семејства.Тоа shreds храна отпад во парчиња доволно мала за да помине низ молк.На одлагач е одличен начин да се задржи на мириса на стариот ѓубре надвор од вашиот ѓубре лименки и кујна.Нашите отстранување на отпадот единица е направен од високо-квалитетна ABS инженеринг пластика и се однесува на ниско ниво на бучава мотор чија бучава вредност е удар за 50 децибели ( Decibel е тестирано под услов да нема храна отпад е ставен во одлагач комора).Оваа единица карактеристики долг животен век на условот што го работат тоа за не повеќе од 5 минути секој пат.Работа : 1. Отстрани затка од вашиот мијалник. 2. Претворете го вашиот вода на.Овозможи ладна вода од потчукнете (умерена или силна тек) да се кандидира во одлагач. 3. Вклучување на воздухот вклучите за да започне одлагач. 4. Полека вметнете храна отпад, додека одлагач е вклучен се додека отпад прашање го исчисти вашиот мозоци. 5. Имајте на одлагач мелење уште 10 секунди, ад работи на вода за неколку секунди да биде рамна на мозоци линија. 6. Исклучување на воздух прекинувач и потоа водата.Спецификација : Напон : 110 V Номинална брзина : 2600r / мин Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик Пакет големина : 24cm*24cm*41cm Тежина : 5.5 килограми Вклучуваат : 1*Храна Отпад Одлагач.

Останатите карактеристики

Voltage:
110V Rated speed
Обновено

Слични понуди