.

.

New
FENXIXI Нови K6 Преносни Преведувач Smart Гласовен Преведувач во Реално Време со Поддршка Превод на Мулти-Јазик Снимање Превод (Боја : Црна)

FENXIXI Нови K6 Преносни Преведувач Smart Гласовен Преведувач во Реално Време со Поддршка Превод на Мулти-Јазик Снимање

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Мулти-јазик на превод : поддржува до 68 јазици превод, секој јазик може да се преведе и да се едни со други.Двонасочна реално време спогодба : Тоа може да се користи за лице-в-лице комуникација да се реши комуникациските бариери.За неколку секунди, најсоодветен превод резултати може да се добијат во реално време и да реагираат брзо.Гласовен превод : ligent препознавање на глас технологија го прави крст-јазик за комуникација полесно.Ставете ја вашата презентација Конвертирате до високо-квалитетни странски јазик на текст и ја пренесува до voice output.Текст превод : Поддршка за внесување на текст за превод.Bluetooth безжична врска : поврзете на мобилен телефон преку Bluetooth, безжичен пренос на далечина и до 10 метри, и препознавање на глас растојание е 2 метри.Мулти-јазик на превод : поддржува до 68 јазици превод, секој јазик може да се преведе и да се едни со други.Двонасочна реално време спогодба : Тоа може да се користи за лице-в-лице комуникација да се реши комуникациските бариери.За неколку секунди, најсоодветен превод резултати може да се добијат во реално време и да реагираат брзо.Гласовен превод : ligent препознавање на глас технологија го прави крст-јазик за комуникација полесно.Ставете ја вашата презентација Конвертирате до високо-квалитетни странски јазик на текст и ја пренесува до voice output.Текст превод : Поддршка за внесување на текст за превод.Bluetooth безжична врска : поврзете на мобилен телефон преку Bluetooth, безжичен пренос на далечина и до 10 метри, и препознавање на глас растојание е 2 метри.Погоден за мобилни телефони : Андроид 6.0 или над телефонот.Bluetooth верзија : V4.2 Battery капацитет : 3.7 V 800m Ah Charging напон : 5 V 2 ASupported јазици : 68+јазици.Материјал : plastic Size : 125x36x12mm Package Содржина : 1 * K6 translator1 * Податоци cable1 * Кинески и англиски manual Only над пакет содржина, други производи кои не се опфатени.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди