.

.

New
BornFeel Аквариум Авиокомпанија Цевки Конектори јас T L Y 40pcs Риба Резервоар за Воздух, Цевка Адаптери за 3/16 Воздушна Линија Црево

BornFeel Аквариум Авиокомпанија Цевки Конектори јас T L Y 40pcs Риба Резервоар за Воздух, Цевка Адаптери за 3/16 Воздушна

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Аквариум цевки конектори 40 во 1 сет : 10 x Y / 10 x T / 10 x L / 10 x I. Надворешниот дијаметар ca. 5mm/ 0.2", внатрешниот ca. 2mm/ 0.08", одговара за стандард 3/16"(4/ 6mm) air lines, не за цевка која е 2mm 4mm x (внатрешно x надворешно).Тоа е малку поголем.Може да се стави крај на цевки во жешка вода за малку и тоа ќе го направи цевки оди на подобро.Изработени од ТВРДА ПЛАСТИКА за долго време се користи, не-токсични и многу крути.Одличен додаток за вашите риби резервоарот цевка, воздухот се испумпува, проверете вентил, меур камен конекција.Функција : 4 тип : лактот, прав, T, Y форма.Т-форма конектори може да се комбинираат два инпути заедно за да се создаде еден излез.Y-форма конектори може да се подели воздухот линија црево лесно да се направи крак да стане две акции.Јас-форма конектори може да се поправа или се прошири на вашиот воздух цевка погодно.L-форма конектори за претворање на аглите во аквариум.Спецификација : Материјал : пластични Конектори дијаметар : надворешниот ca. 5mm/ 0.2", внатрешниот ca. 2mm/ 0.08" Боја : јасно Количина : 40pcs Тип : 4 (TYLI) Топло совети : За подобра врска,пред да го користите,ве молиме влажни конектор и аквариум цевка за да се добие лесно да се инсталира.Ве молиме да се осигурате приклучоците имаат дупка на целиот пат низ.Пакет се вклучени : 10 x Y авиокомпанија конектори 10 x T авиокомпанија конектори 10 x L авиокомпанија конектори 10 x јас авиокомпанија конектори.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди