.

.

New
Св. Џерард Спомен Џеб Токен, Светец-Заштитник на Мајките

Св. Џерард Спомен Џеб Токен, Светец-Заштитник на Мајките

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Сребро позлатен, големина на половина долар.изречно се детални, увезени.Слика на светец на предната, молитва на назад.Ул.Џерард е светец-заштитник на мајки и expectant мајки.Тој исто така е светец-заштитник на жените кои сакаат бременост.Овие прекрасни монети на Св. Џерард и другите се за големината на сребрен долар.Тие се handsomely врежани среброто оксидира метал со детални слики на светиите, од една страна, и молитвите на свети на спротивната страна.Одлично да се носат заедно во вашиот џеб или ташна!Многу тешки и фино детални.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди