.

.

New
Аркадна Игра RGB CGA EGA YUV VGA HD Видео Конвертор Одбор 1 VGA Единствен Излез Игра Видео Конвертор за CRT Монитор LCD Монитор ПДП Следење

Аркадна Игра RGB CGA EGA YUV VGA HD Видео Конвертор Одбор 1 VGA Единствен Излез Игра Видео Конвертор за CRT Монитор LCD

DEN 791.76

Тековен
Во продавницата

На висока дефиниција GBS-8200 Видео конвертор е професионална игра конвертор, кој поддршка на сите игри, како што се, Забава, Play station, Xbox, wii, итн.Тоа може да се конвертира CGA/EGA/VGA/YUV Компонента влезниот Сигнал до HD Монитори (CRT Монитор LCD Монитор ПДП Следење) со VGA интерфејс (VGA видео сигнал), и скенирање автоматски CGA / EGA / YUV сигнал, VGA излез сигнали.Поддржува CGA/EGA/VGA/YUV Компонента Сигнал на Текст.Поддржува VGA Излез (640 x 480, 800 x 600, 1024 x 768, 1360 х 768).Поддржува слика позиција контрола & image zoom контрола.Ги поддржува сите видови на VGA монитори (CRT, LCD, ПДП, Проектор и сл.).Спецификации : Текст Напојување : DC 5 V ±0.5 V (2 A) P7 или P9 Влезниот сигнал : CGA / EGA : 14.5 k Hz ~ 16.5 k Hz / 23.5 ~ беа 25,5 k Hz / 30.5 ~ 32.5 k Hz (Auto scan) P3 или P11 или P10 RGBHV : 30.5 ~ 32.5 k Hz (Auto scan) P10 или P11 VGA : 30.5 ~ 32.5 k Hz (Auto scan) P10 или P11 Ypbpr : 480p, 576p, 720p, 1080p (Auto scan) P2 Ycbcr : 480i, 576i, 720i, 1080i (Auto scan) P2 повратен сигнал : VGA : 640 * 480, 800 * 600, 1024 * 768, 1360 * 768 P4 и P13 Корисникот контроли : Текст Префрлување, Image Zoom, Текст Зум, Слика Позиција, Излезната резолуција, Р/G/B стекнат прилагоди.МЕНИ копче КОПЧЕ за Р/G/B VR Боја : Зелена Главниот објект големина на : 11.8 * 10.8 * 1.4 cm / 4.65 * 4.25 * 0.55 во Пакет Тежина : 87g / 3.06 оз Пакет големина : 15.5 * 12.5 * 3.0 cm / 6.10 * 4.92 * 1.18 во Пакет тежина : 116g / 4.09 oz MENU КОНТРОЛА : "MENU" отвори OSD мени, и внесете."ДО" и се зголеми."ДОЛУ/AUTO" и да се намали.Притиснете го ова копче за : auto scan CGA/EGA сигнал Притиснете на ова копче над 5 секунди и порака : ресетирање на системот (оваа операција е валиден кога ќе ја отворите OSD мени)"ШВ" switch влезниот сигнал, Ypbpr/RGBS/RGBHV (оваа операција е валиден кога ќе ја отворите OSD мени)."Менгеме сп" & "Стега" немојте да се прилагоди на ова копче, освен на монитор има црна ставка или слика на забите.За повеќе функции контрола, ве молиме погледнете на OSD да работат.Пакет листа : 1 * CGA/EGA/RGB VGA Игра Видео Конвертор Одбор 1 * 6pin сигнал жица 1 * 2pin напојување жица.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди