.

.

New
arricraft 33 Бои Полиестер Мозок, 0,3 mm Круг Beading String, Knotting Жица за Кинески Knotting, Kumihimo, Beading, Macramé, Накит Одлуки, Шиење - 130 Метри/Roll

arricraft 33 Бои Полиестер Мозок, 0,3 mm Круг Beading String, Knotting Жица за Кинески Knotting, Kumihimo, Beading, Macramé,

DEN 918.96

Тековен
Во продавницата

Пакет Вклучуваат ќе добиеш 33 ролни полиестер мозок, големината на овие мозок е за 0,3 mm во дијаметар, должината на секоја тек е околу 130 метри. 33 Бои Вклучувајќи бела, црна, жолта, црвена и други убави светли бои, ќе ги задоволи повеќето од вашите занаети потребите на проектот и додадете убава акценти во работата.За Polyster String Тоа е многу силен и издржлив (подобро од памук), има добра отпорност на топлина и термичка стабилност, е значително еластична, навремено-отпорни, абразија-отпорни.Широка Примена Одлично за пријателство нараквици, shamballa стил накит одлуки, совршена како ѓердан, половината синџир, anklet, јазол уметност, рачно ткаени, будистички лежиште, виси декорација.Со Гајтанот Сите теми ќе дојде со пластични spools, никогаш не се испреплетени или било хаос, повеќе лесно и практично да ги користите за вашите редовни проект, не треба да се грижите за намалување на тема завршува се fluffed и разгранува.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди