.

.

New
UniModel (UM) Медиум Резервоарот Шерман VC Оган втората светска војна 172 Пластични Скала Модел Комплет UniModel 386

UniModel (UM) Медиум Резервоарот Шерман VC Оган втората светска војна 172 Пластични Скала Модел Комплет UniModel 386

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

100% Пластика.Увезени.Тип : Пластични Модел Комплет.Историски Период : втората Светска Војна.Скала : 1/72. Модел должина : 85 mm / 3.34 инч.Објектот содржи : 190 пластични делови decal (налепница) смола детали фото гравирање шема за боење модел детални инструкции на македонски и на англиски јазик.Ниво на вештина : почетник.Британската армија, исто така, имаше варијанти rearmed со Британскиот 17 фунти Mk IV анти-резервоарот пиштол, наречен Шерман ЖИТО (врз основа на M4 A1) и Шерман VC (врз основа на M4 A4), подобро познат колективно како Шерман Светулка.На 17-pounder пиштол беше инсталиран во конвенционална бедем, и маска планината е специјално дизајнирана за оваа пиштол.Пиштол стабилизатор беше спречено поради големата тежина на пиштол барел.Топ Ordnance QF 17 pounder Мк.IV rifled, калибар 76.2 мм, барел должина 55 calibers rifling теренот 30 calibers, хоризонтална лизгање болт, полу-автоматски, унитарна вчитување.Пиштолот бил опремен со муцката, сопирачки со вграден-во противтежа.Муниција оптоварување на пиштол е 77 снимки, и е ставен како што следува : 5 снимки се поставени на подот на кулата кошница, друг 14 снимки се поставени на возачот асистент е место, и останатите 58 снимки се поставени во три муниција полици на подот на борбата против замрзнување.Интересен факт е дека Британскиот, незадоволни со моќта на М3 пиштол, почна да работи на опремување М4 со 17-фунти пиштол долго пред Американската команда беше сериозно загрижен за ова прашање.Бидејќи Британскиот доби многу добри резултати, тие нудат Американците за да се произведе 17-pounder пиштол под лиценца и да го инсталирате на Американската Shermans, особено бидејќи нема нови бедем беше потребно за нејзината инсталација.Поради неподготвеност да се инсталира странски оружје на тенкови, Американците, по неколку експерименти, одлучи да се откаже од оваа одлука, и почна да се инсталира свои помалку моќни М1 пиштол.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди