.

.

New
3 7V 18500 2500mAh Литиум Јонска Батерија за Напојување Банка Итни Литиум Батерии-2 Парчиња-20_pcs

3 7V 18500 2500mAh Литиум Јонска Батерија за Напојување Банка Итни Литиум Батерии-2 Парчиња-20_pcs

DEN 2217.36

Тековен
Во продавницата

18500 високи перформанси литиум-јонска батерија, стабилна празнење стапка, не "меморија ефект".Безбедност и заштита на животната средина, строга контрола на квалитетот стандарди.Ниска само-отпуштање стапка, краток спој и преоптоварување заштита.Висока енергетска густина, трајни моќ, 2500m Ah голем капацитет, долго полнење период, погоден за долгорочна дневна употреба.Тоа е широко се користат во рефлектори, фарови, скутери, LED светла, осветлување производи, моќ банки, мобилни напојување, итен моќ, механички модули, електрични велосипеди, автомобили и други електронски уреди за кои се бара 18,500 батерии.Боја име : 2 buc спецификација Модел : 18500 Хемиски : литиум јонска Капацитет : 2500 m Ah Полнење напон : 4.2 V Номинален напон : 3.7 V Батерија : теоретски повеќе од 500 циклуси.Температурата на работа : 0 ~ 45 ° (в.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди