.

.

New
Crafjie Пена Конуси за DIY Уметности и Занаети (3.75 x 9.68 во, 8 Парчиња), Бела Styrofoam Полистирен Елка Пена Конуси Занает Резерви, за DIY Дома Занает Проект, Елка, Табела Централен

Crafjie Пена Конуси за DIY Уметности и Занаети (3.75 x 9.68 во, 8 Парчиња), Бела Styrofoam Полистирен Елка Пена Конуси

DEN 431.76

Тековен
Во продавницата

ПАКЕТ : Овој сет вклучува 8 бела Добар квалитет занает пена шишарки.ДИМЕНЗИИ : Секој бела пена конус мерки околу 3.75 x 9.68 инчи, лесно може да се изшкуркан и намали на вашиот склопот на големината и обликот.МАТЕРИЈАЛ И ФУНКЦИЈА : Овие Styrofoam конуси се направени на квалитетот на полистирен, со светла бела боја, лесни и мазна .Идеален за разни DIY проекти, лесно да се прилагодите со цвеќиња, боја, јаже, twine, лента, чипка и embellishments; Може да биде обоен залепени, се сече, изшкуркан и закачени да се направи она што вие би сакале!.APPKLICATION : Користете пена, конуси да се создаде еден-на-еден вид centerpieces или партија оркестарот за претстојните свадба, Божиќ, бебе туш, ангажирање страна, или на роденденската прослава, се Создаде партија украси со овие конуси УМЕТНОСТИ И ЗАНАЕТИ ЗА ДЕЦА - Ослободете децата имагинација.Конуси за Занаети : Овие занает пена конуси се идеални за изработка на сопствени цветни аранжмани, gnome, капи, букети, училишни проекти, бонбони кули, еднорог рогови, Новогодишни елки, или DIY проекти, торта менито што се застане, торта кукла, и centerpieces.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди