.

.

New
3.7 v 802035 500mah Литиум Полимер Батерии за Smart Watch Lipo Литиум Полимер Батерија Mp3 Mp4 Mp5 GPS,4pieces

3.7 v 802035 500mah Литиум Полимер Батерии за Smart Watch Lipo Литиум Полимер Батерија Mp3 Mp4 Mp5 GPS,4pieces

DEN 1464.00

Тековен
Во продавницата

Висок квалитет 802035 литиум полимер батерија со две олово жици.На lipo батеријата е тенок, светлина и моќни.Многу ниско автоматско празнење и ниска внатрешна отпорност.Изградена во УПРАВУВАЊЕТО заштита коло за ефикасно спречување overcharge, со текот на испуштање, во текот тековната, краток спој.Висока енергетска густина и долг животен век, обезбедување на континуирано напојување за вашиот опрема, празнење е стабилна во -20 ° 60 ° собна температура.Идеален за DIY smart home батерии за mp3, mp4, mp5, GPS, smart watch, таблет а, лаптоп, bluetooth слушалки, звучници, PSP, далечински контролер, i Pad, рекордер, аларм, камера, радио, е-книга, мобилни телефони, Преносни DVD, Моќ Библиотека, Копија Напојување, приклучок за Слушалки, Спогодба, Мини Фан, Монитор, СРЕДИНАТА, PDA, ПОС, Спогодба.Боја : 4pieces Спецификација Модел : 802035 Тип : литиум полимер батерија Капацитет : 500m Ah Полнење напон : 4.2 V Номинален напон : 3.7 V Батерија : Да температурата на работа : - 20 ° ~ 60 ° Нето тежина : околу.9g / 0.32 Оз Димензии (L × W × h) : приближно 35 x 20 x 8mm / 1.38 x 0.79 x 0.31.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди