.

.

New
EuisdanAA Хексадецимален Завртки, M6x1mm Метрички Груб Навој Хексагонални Орев, Јаглероден Челик, Пакување од 50 (Црн)(Tuercas hexagonales, tuerca хексагонална rosca de gruesa métrica M6x1 мм, acero ал

EuisdanAA Хексадецимален Завртки, M6x1mm Метрички Груб Навој Хексагонални Орев, Јаглероден Челик, Пакување од 50 (Црн)(Tuercas

DEN 239.76

Тековен
Во продавницата

[НАВОЈ] - Груб навој, M6 дијаметар, 1mm теренот. [SIZE] - 0.39" (10мм) ширина низ станот, 0.2" (5mm) висина. [ЗАВРШЕНА] - Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување. [МАТЕРИЈАЛ] Изработена од јаглероден челик, висока цврстина и добра отпорност на абење.([МАТЕРИЈАЛ] - Fabricado en acero ал carbono, де алта dureza y perfecta resistencia ал desgaste. [ОДЛИЧНА ЗАМЕНА] - Одлична замена за индустриски и изградба сврзувачки елементи,исто така, може да биде важно додатоци во вашиот секојдневен живот.([ГРАН REEMPLAZO] - Excelente reemplazo став sujetadores industriales y де construcción, también puede ser он accesorio importante en su vida diaria.Euisdan AA Хексадецимален Завртки, M6x1mm Метрички Груб Навој Хексагонални Орев, Јаглероден Челик, Пакување од 50 (Црна)Со Хексагонални Орев е наменет да биде инсталиран на крајот на Хексагонални Гром или други Прецизност Завртка, и, генерално, има fastener во место кога се користи заедно со еден unthreaded дупка.Материјал : Јаглероден Челик,201 Од Не 'Рѓосувачки Челик,304 Од Не' Рѓосувачки Челик,316 Од Не ' Рѓосувачки Челик,Месинг.Стил : НИ конец,Метрички навој,Imperial тема unc завршетоци со/UFC големина.Се користи за да се поврзете и двете метал и дрво компоненти.Хексагонални Завртки се наменети да се користат во врска со навртки и завртки за да се обезбеди безбедна fastenings во unthreaded дупки.дизајниран за основните прицврстување барања кои често се погодни за повеќето апликации.Опис на Spanish Tuercas hexagonales, tuerca хексагонална rosca de gruesa métrica M6x1 мм, acero ал carbono, paquete де 50 (гора)[ROSCADO] - Rosca gruesa, diámetro M6, пасо де 1 mm.[TAMAÑO] : 0,39" (10 mm) de ancho en plano, 0,2" (5 милиметри) de altura.[TERMINADO] - Ел acabado де óxido гора ofrece una leve resistencia a la corrosión y lubricidad.[МАТЕРИЈАЛ] - Fabricado en acero ал carbono, де алта dureza y perfecta resistencia ал desgaste.[ГРАН REEMPLAZO] - Excelente reemplazo став sujetadores industriales y де construcción, también puede ser он accesorio importante en su vida diaria.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди