.

.

New
3 Пол Минијатурни Прекинувач, Минијатурни Прекинувач со Пластика и Електрични Компоненти, Мини Коло Прекинато AC 400V 6/10/16/20A DZ47-63 (20A)

3 Пол Минијатурни Прекинувач, Минијатурни Прекинувач со Пластика и Електрични Компоненти, Мини Коло Прекинато AC 400V 6/10/16/20A

DEN 588.00

Тековен
Во продавницата

Терминал за ладење третман Со терминал за ладење третман, заштита на животната средина galvanizing на минијатурни прекинувач има добра толеранција на torsion и анти- ' рѓа ефект.Долго услуга време Со пламен и шок отпорна пластика, во која е висока ефикасност, на минијатурни прекинувач може да гарантира долг животен пат.Минијатурни Прекинувач Спецификација 3 Пол Минијатурни Прекинувач : номинална напон 400 V, номинална струја 6 A / 10 A / 16 A / 20 A (опционално), 35mm DIN rail монтажа метод, пакет тежина за 249g / 8.8 оз.Компактни Димензии И мала Тежина На минијатурни прекинувачот е на сигурен перформанси, со висока кршење капацитет и чувствителни акција, компактни димензии и мала тежина.Широк спектар на апликации На минијатурни прекинувачот е погоден за мали димензии соларна енергија системи, комбинација кутии и други DC системи.Спецификација : Модел : DZ47-63 Број на столбови : 3 P Оценет напон : 400 V Номинална струја : 6 A/10 A/16 A/20 A (изборен) Механички живот : 20,000 пати Монтажа Метод : 35mm DIN железнички Материјал : Пластика, Електрични Компоненти Боја : Прикажува како слики Пакет Тежина : Околу. 249g/8.8 оз Пакет листа : 1 * Минијатурни Прекинувач.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди