.

.

New
X-DREE AC 110V 100W Инфрацрвена Ламба Керамички Рептил Грејач Сијалица Природни Апарати Расте Светлина Бела(AC 110 ν 100W Lámpara infrarroja Cerámica Рептил Calentador Bombilla Лос electrodomésticos naturales c

X-DREE AC 110V 100W Инфрацрвена Ламба Керамички Рептил Грејач Сијалица Природни Апарати Расте Светлина Бела(AC 110 ν 100W

DEN 347.76

Тековен
Во продавницата

Tolerates високи температури од рептили топлина или светилки.Црна надворешноста заврши во прав обложен и отказ, додава сјај и долг живот.Тешко керамички приклучоци не би се прекине во топлина стрес.На сијалицата се симулира месечини природен сјај не би се наруши влекачи ден/ноќ циклус.(La bombilla simula que el brillo природни de las lunas не perturbaría ел ciclo día / noche de los влекачи.Користете само со порцелански штекер.(Usar самостојна един он enchufe де porcelana.AC 110 V 100 W Инфрацрвена Ламба Керамички Рептил Грејач Сијалица Природни Апарати Расте Светлина White Specifications : Материјал : Керамички + Alloy Type : E27 Color : White Diameter на греење површина : 7.7 cm Height : 10.5 см (Приближно) Wattage : 100 W 110 VLife span : До 10.000 hours Heating извор : Керамика, инфраред, електрични, нема светлина emitted Usage Предлози : Греење, кокошарниците, brooding, расте светлина.0 Features : Tolerates високи температури од рептили топлина или светилки.Тешко керамички sockets сакајте се прекине во топлина стрес.Црна надворешноста заврши во прав обложен и отказ, додава сјај и долг живот.На сијалицата е направен од стакло што содржат __Професионални elements_ црна phosphors, кој симулира месеци природен сјај за ноќни гледање без нарушување на влекачи ден/ноќ циклус.Не-светлина емитуваат грејач нуди одличен 24 часа извор на топлина и целосно ќе топлина било рептил без нарушување на дополнителен извор на светлина.Станот-соочуваат дизајн е поефикасно и подолготраен од конусна дизајни кои се изгради на топлината внатрешно.Користете само со порцелански штекер.0 Package се Вклучени : 1 x Керамички Грејач Bulb0 Kindly Забелешка : јас : Површинска температура е многу висока, ве молиме не се директно допир за време на употреба.II : ве Молиме имајте предвид дека прилагодување на растојанието помеѓу светилка и домашни миленичиња, барем повеќе од 30cm.Опис на Spanish AC 110 ν 100 W Lámpara infrarroja Cerámica Рептил Calentador Bombilla Лос electrodomésticos naturales crecen де боја БЛАН-О claro Tolera altas temperaturas де calor де влекачи о bombillas.Ел ACabado надворешноста гора está recubierto един polvo y cocido став он градоначалникот brillo y una larga vida útil.Лос enchufes де cerámica resistentes no se descomponen en el estrés por calor.Ла bombilla simula que el brillo природни de las lunas не perturbaría ел ciclo día / noche de los влекачи.Usar самостојна един он enchufe де porcelana.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди