.

.

New
3 Пар Раце Кварц Моторни Ѕиден Часовник Движења Механизам Батерија Управувана DIY Поправка Делови за Замена, 4/5 Инчен Максимална Dial Дебелина, 1-1/5 Инчен Вкупната Должи

3 Пар Раце Кварц Моторни Ѕиден Часовник Движења Механизам Батерија Управувана DIY Поправка Делови за Замена, 4/5 Инчен

DEN 1173.60

Тековен
Во продавницата

✔️Висок вртежен момент движење : долго вретено кварц часовник замена движење делови со метална кука и 3 различни парови на рацете(2 црно и 1 злато), добро за поправка, замена или да направите свој кориснички часовник проект со себе.На едноставен стил часовник движење може да одговара на различни бои, модели, форми часовник панел, тоа нема да се издвоите, добро движење ќе работи добро. ✔️Точни време-одржување на моторни : Големина - вкупна должина на вратило е 31 mm (1-1/ 5 инчен), конец должина е 24 мм (24/ 25 инчи), погоден за 16 - 21 мм (5/ 8 - 4/ 5 инчи) дебелина на часовникот панел; Скок вториот движење, висок вртежен момент моторот на располагање.Карактеристики висока прецизност часовникот механизам, кој нуди часовничар е точност и стабилност; напојува со АА батерија. ✔️ Три од најпопуларните часовник раце : Различни Големини,Бои и Стилови.Се задоволат различните потреби само во еден пакет,совршен за вашиот часовник креации; се да одберам стил и должината на рацете кои изгледаат најдобро со вашиот часовник без дополнителни трошоци.Дијаметарот на Часовникот Панел треба да биде подолг од 7.87 во/20cm.Часовникот рацете треба да бидат помалку од 8.58 во/218mm. ✔️ Компатибилен часовник : применливи за крос-бод, три-димензионални вез, занает часовник, frameless нерешено часовникот, и особено погоден за DIY кварц ѕиден часовник замена движење делови, итн. ✔️ Пакет содржина : часовникот движење,Метална кука,на кука за Монтирање, црна крајот капа,3 Вториот раце,3 Минута раце,3 Час раце,3 Пластични подлошки,3 Месинг подлошки и 3 Месинг ореви,дојде со специјално дизајнирани за заштита кутија.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди