.

.

New
Ampersand Уметност Снабдување Дрво Сликарство Панел: Музеј Серија Encausticbord, 6x6, 1/8 Инчи Длабочина 4

Ampersand Уметност Снабдување Дрво Сликарство Панел: Музеј Серија Encausticbord, 6x6, 1/8 Инчи Длабочина 4

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

МУЗЕЈ-КВАЛИТЕТ ENCAUSTICBORD : специјално формулиран за италијански форми светла, мазна, кадифена површината на warp-отпорни Hardbord дека е подготвен да се користи за encaustic сликарство.ДИЗАЈНИРАН ЗА ПОТРЕБИТЕ НА ENCAUSTIC : земјата е отпорни на топлина, многу абсорбента и одржува тесни на слоеви на восок без страв од преземање или поделба.Encausticbord е соработката меѓу R&F рачно изработени Бои и Ampersand Уметност Снабдување.ВИСОКА ГУСТИНА HARDBOARD ОСНОВНИ : Ampersand е премија, да искриват-отпорни, FSC-Уверение Hardbord ќе се обезбеди вашето дело е поддржан за да се спречи штета од warping, bowing или движење.Повеќенаменска : На кадифена-мазна, абсорбента површина е одличен со моливи, јаглен, акрилик, колаж, на база на вода маркери и повеќе.НАПРАВЕНИ ВО САД : Сигурен квалитет и изработка има направено Ampersand Уметност Снабдување лидер во сликата панели за над 25 години.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди