.

.

New
4 Пакет 10G Sfp LC MMF300m 10GBase-СР SFP+ Transceiver, 10G од 850nm MMF, до 300 Метри, Компатибилен со Cisco SFP-10G-СР, Meraki МА-SFP-10GB-СР, Ubiquiti UF-MM-10G, Mikrotik, Netgear, D-Link и Повеќе

4 Пакет 10G Sfp LC MMF300m 10GBase-СР SFP+ Transceiver, 10G од 850nm MMF, до 300 Метри, Компатибилен со Cisco SFP-10G-СР,

DEN 1545.84

Тековен
Во продавницата

4 Пакет 10 GBase-СР SFP да LC Мулти Режим на Податоци го Оценувате : 10 G; бранова Должина : 850-nm Мулти-Режим модул; Порта Тип : LC/UPC; Стигнат до : до 300 метри користење 50/125um Мулти-Режим Влакна, Подржува full-duplex Влакна Тип : Dual LC OM3/OM4 мулти-режим влакна.Компатибилен со MSA во согласност опрема од Cisco SFP-10 G-СР, Meraki МА-SFP-10 GB-СР, Ubiquiti UF-MM-10 G, Mikrotik, D-Link, Huawei, Netgear, Supermicro и Повеќе; ПОВРЗУВАЊЕ : 10 G БАЗА-SX SFP transceiver за multimode влакна, 850 nm бранова должина, подржува до 300 метри.Широко се Користи : Работа со мулти-режим влакна врска Поврзува мрежна прекинувач, серверот, или ЕТНИЧКОТО со SFP на Gigabit влакна канал мрежа со multimode LC за Мрежата Прикачена за Складирање (NAS), Storage Area Network (САН), и со Високи Перформанси Computing (HPC) апликации.Издржливи & Ниска Потрошувачка на Енергија : Помалку потрошувачка на струја и ниски EMI емисија дизајн, топлина-спроведување зголемува животниот век на производот, Топло-pluggable со напредни ESD заштита.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Лесна инсталација, plug and play, целосно топло-swapple, Секогаш имајте на заштитни прашина plug на SFP оптичкиот забива додека не сте подготвени да направите врска.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди